Nacházíte se na stránce:Erasmus
 
ERASMUS


CH ZUŠ Harmonie
 

 

 

ERASMUS +

 

V letošním roce se naše škola stala úspěšným žadatelem o finanční podporu programu Erasmus+ Evropské unie. Erasmus+ je program EU na podporu vzdělávání a nabízí příležitosti k mobilitě nejen žáků, ale také učitelů. Jelikož jsme v rodině žadatelů o granty nováčkem, rozhodli jsme se zatím pro účast v projektu Krátkodobých mobilit - KA122-SCH - Krátkodobé projekty pro mobilitu studujících a zaměstnanců ve školním vzdělávání.

 

Od 1. 6. 2022 do 30. 11. 2023 se naše CH ZUŠ Harmonie podívá do Španělska. Na konci minulého školního roku jsme u nás měli možnost přivítat dechový orchestr Raval´s band, který funguje pod barcelonskou konzervatoří JCP Escola de music (https://lescolademusicsijpc.wordpress.com/). S touto školou budeme úzce spolupracovat i nadále na společných projektech, které vyústí návštěvou 10 našich studentů a 2 učitelů na jaře příštího roku v Barceloně.

 

Další možností, kterou v rámci projektu využijeme je vycestování 4 našich učitelů na tzv. „stínování“ tj. návštěvy výukových hodin a hudebních lekcí a pozorování výukových metod učitele partnerské školy po dobu 1 pracovního týdne. A do třetice máme možnost pozvat do naší školy na oplátku 2 lektory barcelonské školy, kteří se zapojí do výuky u nás a obohatí nás zase svými nápady a učebními postupy. Na tomto místě vás budeme pravidelně informovat, co je v rámci projektu nového.

 

21. 11. 2022

dovolujeme si vás pozvat na interaktivní workshop španělského flamenca, který se uskuteční u nás v ZUŠ v rámco projektu ERASMUS v termínu:
středa 23. listopadu 2022, od 18 hodin, knihovna ZŠ Bílá v suterénu budovy
Workshop je určený jak pro žáky, tak pro rodiče a učitele a bude trvat přibližně 1-2 hodiny.
Pokud jste příznivci této hudebně-taneční kultury, jejíž kolébkou i současným centrem je Andalusie na jihu Španělska, přijďte mezi nás.
Seznámíte se nejen s teorií, ale vše si i sami vyzkoušíte. Žáci kytaristi - neváhejte, a přineste si i svoje nástroje.
Workshop povede profesor naší další spřátelené španělské hudební univerzity v rámci programu ERASMUS: Conservatorio Profesional de Música El Ejído ze španělské
Almeríe, pan učitel Iván Vallejo.
Iván Vallejo je vystudovaný kontrabasista, který se zajímá i o jiné druhy hudby jako flamenco, pop rock, jazz, brazilskou hudbu, experimentální hudbu a byl součástí různých hudebních projektů v těchto oblastech. V současné době vyučuje na konzervatoři El Ejido v Almerii v Andalusii.
Scénář workshopu:
- vize flamenca a andaluské hudby, - geografie a rozmanitost flamenca, - praxe a studium flamenca v Andalusii, - základní prvky rytmu a harmonie

 

9. 12. 2022

Dne 9. 12. 2022 odlétáme na přípravnou návštěvu do španělské Barcelony, kde se setkáme s naší partnerskou školou L'Escola de Músics i JPC a s našimi přáteli Jordi Farrésem, Cristinou Fuertes, Bartolomé Garciá-Plata Gironésem a dalšími. Plánujeme zde domluvit společné projekty v rámci projektu Erasmus, mimo jiné jarní výlet naší školní kapely a návštěvy našich učitelů. O výstupech z návštěvy a dalším vývoji projektu Vás budeme informovat na tomto místě.

publikováno: 30.9.2022 | Markéta Vávrová