header
Odběr aktualit
Přihlaste se k odběru aktualit.
ZUŠ Harmonie Multimedia
Rychlý Kontakt

Mobil:

+420 603 309 363

Novinky

Ukončení studia žáků nad 18 let

19.5.2021

Milí žáci a rodiče,

naši školu v menší míře navštěvuje i několik žáků starších 18 let (v počtu cca 10 žáků).

 

Od nového školního roku 2021-2022 již bohužel nebude možné další studium žáků nad 18 let, protože na tyto žáky nedostáváme státní dotaci. 

Toto se týká pouze individuální výuky hudebních oborů.

Netýká se to kolektivně vyučovaných hudebních oborů (jako např. sborový zpěv, žákovská kapela, školní big band) a tanečního oboru pro dospělé.

 

V minulých letech jsme dostávali státní dotaci i na žáky ve věku od 18 do 26 let, ale počínaje tímto kalendářním rokem 2021 nám již tato dotace poskytnuta nebyla.

 

Je mi to velmi líto, ale žáci nad 18 let budou muset od nastávajícího školního roku 2021-2022 uvolnit místo "dotačním" žákům ve věku od 5 do 18 let.

 

Byl bych velmi nerad, kdybychom o dospělé žáky nad 18 let zcela přišli, tak jim alespoň nabízím možnost zdarma navštěvovat některý ze školních souborů (jako je např. školní kapela, školní big band, akordeonový soubor, pěvecký sbor pro dospělé ad.).

Dospělí žáci se též mohou dohodnout se svými učiteli hlavních oborů na dalším pokračování výuky formou soukromých lekcí v budově školy (musí s tím však pedagogové hlavních oborů souhlasit). Dospělým žákům, kteří budou pokračovat ve studiu formou soukromých lekcí, nabízím i možnost účinkovat na školních koncertech a akcích.  

 

Omlouvám se, že tuto informaci zveřejňuji až nyní, ale vedl jsem s MŠMT kvůli tomuto rozhodnutí několik měsíců diskuzi a teprve dnes nám přišlo rozhodnutí dále nefinancovat dospělé žáky nad 18 let. 

 

Děkuji za pochopení.

Marek Vávra - statutární ředitel školy